E-knihy

Elektronické knihy zpřístupňujeme v několika formátech. Možnosti využití jednotlivých typů e-knih se liší, některé jsou online přístupné a lze je volně stahovat, jiné je možno prohlížet pouze v prostorách knihovny, další jsou k dispozici pro vypůjčení na časově mezenou dobu.

Nabízené e-knihy najdete v našem katalogu.

ProQuest Ebook Central

Vyberte si z téměř 1 000 000 e-knih na platformě ProQuest Ebook Central. Dejte nám vědět, kterou publikaci pro vás máme zakoupit. Váš návrh posoudíme a nejpozději do 3 dnů vás budeme mailem informovat o tom, zda je publikace dostupná k online studiu

Pro více informací se podívejte na videotutorialy v AJ nebo si přečtěte podrobný návod 

Počet vypůjčených e-knih z této platformy se nepočítá do povoleného limitu 7 vypůjčených e-knih. 

E-knihy z vysokoškolských nakladatelství

Prostřednictvím platformy EBSCOhost zpřístupňujeme e-knihy vydavatelství Karolinum a Munipress. E-knihy můžete číst online nebo si je můžete stáhnout do svých čtecích zařízení.

V případě potřeby je možno si e-knihy také stáhnout do vašich čtecích zařízení, a to až na 30 dní. Ke stahování knih je nutné mít naistalovanou aplikaci Adobe Digital Editions (ke stažení bezplatně) a vytvořenou osobní schránku My EBSCOhost. Podrobný návod

E-knihy Flexibooks

V nabídce máme také českou odbornou literaturu, kterou zpřístupňujeme ve spolupráci s nakladatelstvím Fraus přes portál Flexibooks. Po vypůjčení v katalogu obdržíte na e-mail s aktivačním kódem. E-knihy lze číst pomocí aplikace Flexibooks v zařízeních s operačními systémy Windows, Apple iOS, nebo Android.

E-knihy Palmknihy/eReading

Služba je nabízena spolu s portálem Palmknihy/eReading a zahrnuje české tituly převážně z oblasti beletrie. Tyto e-knihy nalezené v našem katalogu si mohou registrovaní čtenáři přímo v katalogu odkudkoli vypůjčit. Pro čtení je nutno se zaregistrovat také na portále palmknihy.cz se stejnou e-mailovou adresou jako v naší knihovně. Číst vypůjčenou e-knihu můžete pomocí aplikace Palmknihy/eReading v systémech Android a iOS a na vybraných čtečkách . Nově si vše můžete vyzkoušet na čtečce ONYX BOOX Nova 3

Regionální e-knihy

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě publikuje starší regionální knihy ve formě e-knih. Jde o autorsky volná díla místních autorů. E-knihy jsou dostupné ve formátech vhodných pro čtečky elektronických knih a jiná čtecí zařízení - pdf, pdf pro čtečky, ePub, mobi. Knihy lze volně stahovat, jsou poskytovány pod licencí Creative Commons.

E-knihy Městské knihovny v Praze

Městská knihovna v Praze vydává volně dostupné e-knihy zahrnující starší českou, zahraniční i moderní produkci. V asi tisícovce nabízených titulů převažuje beletrie, jak českých, tak světových klasiků. Nechybí ale ani díla současných českých autorů. V žánrově bohaté kolekci najdete pohádky, komiksy, horory, fantasy, cestopisy nebo jiné nebeletristické knihy. Tyto e-knihy jsou volně dostupné a v běžných formátech jako ePub, pdf, html a dalších.

E-knihy do každé knihovny

Naše knihovna se zapojila do projektu, díky němuž zpřístupňuje elektronické verze novějších českých knižních titulů (převážně z nakladatelství Academia). Prozatím se služba omezuje na možnost prohlížet a studovat publikace na počítačích v oddělení bibliografie.

Současné české e-knihy

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě zpřístupňuje e-knihy českých autorů, od nichž získala souhlas se zveřejněním. Knihy jsou nabízeny v různých režimech podle udělené licence (volně všem zájemcům, pouze registrovaným uživatelům či jen na počítačích v budově knihovny).

Elektronické verze místních zpravodajů Moravskoslezského kraje

MSVK ve svém katalogu zpřístupňuje online elektronické verze zpravodajů obcí a měst Moravskoslezského kraje.

Čtečky elektronických knih

Čtečky e-knih si můžete vypůjčit ve studovně elektronických informačních zdrojů (EIZ). Tato služba umožňuje si vyzkoušet různé typy a značky e-čteček. Půjčují na dobu 14 dní oproti vratné kauci 1000 Kč

Copyright © 2009 - 2022 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě