Referenční a informační služby

Neváhejte se na nás obrátit, pokud potřebujete pomoci vyhledat informační zdroje k tématu, které vás zajímá, poradit s ovládáním moderních komunikačních technologií či prostě jen získat nějaký konkrétní údaj.

K samostatnému vyhledávání lze v knihovně využít přístup na internet – ať již na našich počítačích, či prostřednictvím wifi připojení.

Konzultace a poradenství

Základní informace na různá témata vám podáme osobně, e-mailem na poradna@svkos.cz, telefonicky – 596 118 881, či prostřednictvím elektronického formuláře Ptejte se knihovny. Se složitějšími dotazy se prosím obracejte na oddělení bibliografie, nebo využijte některou z níže popsaných služeb.

Rešerše

Pokud potřebujete zjistit, co bylo publikováno k tématu, které vás zajímá, můžete si u nás objednat rešerši – tedy soupis záznamů dokumentů dle vaší specifikace (klíčová slova, časové období, jazyk dokumentů, účel rešerše). Obdržíte od nás záznamy knih, článků z časopisů a sborníků, elektronických zdrojů, diplomových prací a základní legislativy na zadané téma.

Rešeršní služby jsou poskytovány registrovaným i neregistrovaným uživatelům knihovny. Jedná se o placenou službu. Průměrná doba zpracování rešerše je 1 týden

Práce s odborným textem

Studentům středních, vyšších odborných i vysokých škol nabízíme bezplatné konzultace. Poradíme vám s psaním odborného textu (např. diplomové práce), s výběrem vhodné literatury, s formální úpravou textu i s dodržením citační etiky. Více informací

Konzultace probíhají po individuální domluvě. Rezervace nutná – termín si můžete rezervovat na biblio@svkos.cz.

INFO HELP

Neumíte vyhledávat na internetu? Chcete se naučit využívat Facebook, Instagram či Twitter? Potřebujete poradit s Wordem či Excelem? Nevíte, jak uložit fotky do počítače? Nedokážete si nastavit nové funkce v chytrém telefonu? To vše i mnohem více vás můžeme naučit prostřednictvím individuálních konzultací v naší knihovně.

Službu může využít kdokoliv a je poskytována zcela zdarma. Objednávejte se pomocí online formuláře, e-mailem na infohelp@svkos.cz nebo na telefonu 596 118 881, klapka 234.

Knihovnické lekce

Chcete se dozvědět více o službách naší knihovny? Potřebujete poradit s vyhledáváním v online katalogu? Jsme vám k dispozici každé první úterý v měsíci dopoledne od 10.00 do 11.00 a odpoledne od 13.00 do 17.00 (bez nutnosti rezervace). Na vaše dotazy vám samozřejmě odpovíme i mimo tyto lekce. Nebojte se zeptat, jsme tu pro vás.

Copyright © 2009 - 2019 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě