Kluby, kurzy, Virtuální Univerzita třetího věku

Naše knihovna vám pro období září/říjen 2019 až květen 2020 opět nabízí možnost neformálního vzdělávání s lidmi se stejnými zájmy prostřednictvím klubů, kurzů a Virtuální Univerzity třetího věku. U každého klubu či kurzu najdete odkaz na přihlášení. Uzávěrka přihlášek je 31. 8. 2019, ale kapacita je omezena, proto neváhejte s přihlašováním. Počátkem září vás vyrozumíme o prvním termínu konání vámi vybraných klubů a kurzů.

Kluby

Klub německého filmu

Rádi byste se učili německy v rámci kulturního zážitku? Navštěvujte Klub německého filmu! Každý měsíc můžete zcela zdarma zhlédnout umělecky hodnotný snímek v původním znění s českými titulky. Filmy zajišťuje česká pobočka Goethe-Institutu v Praze.
Kdy: poslední čtvrtek v měsíci v 16.00 hodin
Zdarma
Přihlášení do klubu zde.

Klub tvůrčího psaní

Chcete se naučit lépe psát? Nebo vůbec psát začít? Anebo se snad jen uvolnit a pobavit tvorbou ve společnosti podobně naladěných lidí? Zjistěte, jak najít inspiraci, přetavit ji v text, jak ho ozvláštnit či vhodně stylizovat nebo jak získávat a podávat zpětnou vazbu. To vše na krátkých prozaických a básnických textech, které vytvoříme na každém setkání.
Kdy: poslední středa v měsíci v 16.00 hodin
Poplatek za členství v klubu: 200 Kč
Kapacita klubu je již naplněna, přijímáme již pouze přihlášky náhradníků. V případě zájmu pište na konvickova@svkos.cz.

Klub regionální historie

Setkání budou tematicky zaměřena na Ostravu v období první republiky - kavárenský život, divadla a koncerty, obchodní domy, bankovní ústavy, krematorium, sportoviště a mistrovská sportovní klání, známá výletní místa či budova Nové radnice a první starostové. Celým cyklem bude provázet Mgr. Gabriela Pelikánová.
Kdy: 1. úterý v měsíci v 16.00 hodin
Poplatek za členství v klubu: 200 Kč
Kapacita klubu je zcela naplněna, nepřijímáme již ani přihlášky náhradníků.

Klub zdraví

Neformální přednášky povede paní Ludmila Pavlíková. Očima moudré bylinkářky i prostřednictvím čínské a tradiční medicíny se podíváme na konkrétní zdravotní problémy z hlediska léčby i prevence. Témata se budou týkat např. autoimunitních či kardiovaskulárních onemocnění, kožních problémů, štítné žlázy, psychických problémů apod. Můžou být přizpůsobena zájmům členů klubu.
Kdy: 2. úterý v měsíci v 16.00 hodin
Poplatek za členství v klubu: 200 Kč
Kapacita klubu je zcela naplněna, nepřijímáme již ani přihlášky náhradníků.

Poslechový klub Oldies

Každý měsíc setkání s Jiřím Tieftrunkem, autorem a moderátorem pořadu Českého rozhlasu Ostrava "Oldies aneb Historie z černých drážek". Bude se věnovat různým hudebním stylům, od rock'n'rollu po staré orchestrálky, práci v rozhlase a jejím proměnám v průběhu času. Připraví oldies i na přání.
Kdy: 1. středa v měsíci v 15.30 hodin
Poplatek za členství v klubu: 200 Kč
Přihlášení do klubu zde.

Mozkový jogging

Trénujte si mozek zábavnou formou! Procvičíte si paměť, logické myšlení, prostorovou představivost a komunikační dovednosti prostřednictvím křížovek, hlavolamů, deskových her a dalších pomůcek, ale také se naučíte vytvářet a využívat myšlenkové mapy a mnoho dalšího.
Kdy: 3. úterý v měsíci v 16.00 hodin
Poplatek za členství v klubu: 200 Kč
Přihlásit do klubu se můžete na slezakova@svkos.cz.

  • Klub scrabble

Navštěvujte klub scrabble a setkávejte se s dalšími zájemci o tuto hru s písmenky! Klub je vhodný pro začátečníky i pokročilé, nabízí i možnost zúčastnit se klubových turnajů.
Kdy: 2. pondělí v měsíci v 16.30 hodin
Poplatek za členství v klubu: 200 Kč
Přihlásit do klubu se můžete na slezakova@svkos.cz.

  • Cestovatelský klub

PaedDr. Willy Fiala nás zavede do dalších 8 z 84 zemí, které navštívil buď sám, nebo společně se svou ženou. Přiblíží nám je formou filmů, fotografií a poutavého vyprávění.
Kdy: 2. čtvrtek v měsíci v 16.00 hodin
Poplatek za členství v klubu: 200 Kč
Přihlášení do klubu zde.

Klub techniků

Klub techniků bude zaměřen na poznávání nové techniky i technologií, a to prostřednictvím exkurzí do významných podniků či na zajímavá výzkumná pracoviště. Členové klubu budou mít možnost nahlédnout i na veřejnosti běžně nepřístupná místa.
Kdy: dle termínu exkurzí (nejčastěji pátek dopoledne)
Poplatek za členství v klubu: 200 Kč
Kapacita kurzu je již naplněna, přijímáme již pouze přihlášky náhradníků. V případě zájmu pište na oravova@svkos.cz.

Kurzy

Trénování paměti

Kurz vedený Bc. Janou Slezákovou, certifikovanou trenérkou paměti I. stupně, vás naučí používat různé mnemotechnické pomůcky, propojovat pravou i levou mozkovou hemisféru či rozvíjet schopnost koncentrace. Po absolvování lekcí budete překvapeni, kolik toho vaše paměť dokáže, pokud víte, jak s ní pracovat.
Kdy: 1x týdně vždy ve středu v 9.00 hodin (10 lekcí od 2. 10. 2019 do 4. 12. 2019)
Poplatek za kurz: 300 Kč
Kapacita klubu je zcela naplněna, nepřijímáme již ani přihlášky náhradníků.

Maturitní témata z angličtiny

Čeká vás maturita z angličtiny? Přijďte k nám do knihovny! Připravili jsme pro vás kurz maturitních témat anglického jazyka. Náplň se shoduje s požadavky státní maturity.
Kdy: 1x týdně vždy pondělí v 16.00 hodin
Poplatek za kurz: 300 Kč
Přihlášení do kurzu zde.

Kurzy informační gramotnosti - Digitální fotoaparát, úprava fotografií

Kurz proběhne v říjnu 2019 ve formě 4 setkání. Je určen pro každého začátečníka, který fotografuje a ovládá základy práce s počítačem v prostředí Windows. Naučíte se základům úpravy fotografie, vkládání textu, jednoduché retuše a výběry pomocí programu Zoner Photo Studio.
Kdy: říjen 2019 - vždy v úterý od 9.30 do 11.00 hodin
Poplatek za modul: 100 Kč
Přihlášení do kurzu zde.

Virtuální Univerzita třetího věku

V zimním semestru 2019/2020 bude otevřen kurz "Genealogie. Hledáme své předky". Kurz posluchače seznámí se základními pojmy z oblasti genealogie (rodopisu) a poskytne jim informace o tom, jak začít pátrat po svých předcích.
Kdy: 1x za 14 dní v pondělí v 15.30 hodin
Poplatek za kurz: 300 Kč
Kapacita je již naplněna, přijímáme již pouze přihlášky náhradníků. V případě zájmu pište na konvickova@svkos.cz.

 

Kontakt pro případné dotazy a náměty: Mgr. Monika Oravová, oravova@svkos.cz

Copyright © 2009 - 2019 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě