Kalendář akcí MSVK
«srpen / 2019»
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

akce pro veřejnost - akce pro veřejnost
akce pro knihovníky - akce pro knihovníky
celostátní akce - celostátní akce

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě
CZ Mutace: cs EN Mutace: en DE Mutace: de PL Mutace: pl
   
Jste uživatelRole: uživatelNacházíte se v sekci: Služby pro veřejnost » Elektronické dodávání dokumentů (EDD)

Elektronické dodávání dokumentů (EDD)


Z důvodu neuzavření licenční smlouvy na zpřístupnění digitalizovaných děl v českých knihovnách byla tato služba od 1. 1. 2019 pozastavena.

Díky této službě mohou registrovaní uživatelé knihovny (fyzické osoby) získat digitální kopie dokumentů z fondu knihovny nebo Digitální knihovny Moravskoslezského kraje, které jsou chráněny autorským majetkovým právem. Tímto způsobem jsou poskytovány kopie částí knih nebo sborníků v max. rozsahu 20 stran na jednu objednávku a kopie článků z periodik v pdf formátu.

K využívání této služby je nutno předem uzavřít smlouvu s MSVK - ke stažení zde. Smlouvu vyplňte, podepište, oskenujte a pošlete na adresu pujcovnasvkos.cz. Smlouvu můžete rovněž vyplnit přímo v MSVK na pracovišti bibliograficko-informační služby (poradna).

Poplatky:

  • dokument z fondu MSVK - poplatek za skenování (2 Kč za 1 stranu) + autorský poplatek pro kolektivního správce autorských práv (6,05 Kč za 1 stranu, minimální sazba za jednu objednávku 12,10 Kč a maximální 90,75 Kč).
  • dokument z Digitální knihovny Moravskoslezského kraje - autorský poplatek pro kolektivního správce autorských práv (6,05 Kč za 1 stranu, minimální sazba za jednu objednávku 12,10 Kč a maximální 90,75 Kč).

Zadání požadavku:

  • dokument z fondu MSVK - v elektronickém katalogu zadejte u příslušné jednotky požadavek na kopii (zvolte možnost digitální kopie). Požadavky zadávejte pouze na dostupné dokumenty (výtisky jsou v katalogu označené zeleně).
  • dokument z Digitální knihovny Moravskoslezského kraje - zašlete svůj požadavek e-mailem na pujcovnasvkos.cz. V objednávce uveďte požadovaný titul a rozsah stran, v případě periodika rovněž rok, ročník a číslo.

Předání digitální kopie:

MSVK vystaví požadovanou digitální kopii do uživatelského (čtenářského) konta, do něhož uživatel vstoupí po svém přihlášení v online katalogu. Odtud si lze kopii stáhnout. Knihovna vyřizuje požadavky nejpozději do dvou pracovních dnů od zadání požadavku. Kopie jsou vystaveny po dobu 14 kalendářních dnů od odeslání oznámení o vyřízení požadavku knihovnou, a to pod odkazem "Digitalizované objekty" v uživatelském (čtenářském) kontě.

Dotazy k této službě zodpoví Mgr. Marcela Tomášová, vedoucí Oddělení služeb čtenářům (tomasovasvkos.cz, 596 118 881, kl. 227).


Copyright © 2019 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě Tvorba www stránek Winternet

Fotografie poskytl Krajský úřad MSK. Autorem fotografií je Štefan Špic.