Kalendář akcí MSVK
«říjen / 2018»
PoÚtStČtSoNe
1 akce pro veřejnost 2 3 4 akce pro veřejnost 5 6 7
8 akce pro knihovníky 9 akce pro veřejnost akce pro knihovníky 10 11 12 13 14
akce pro knihovníky 15 16 akce pro veřejnost akce pro knihovníky 17 akce pro knihovníky 18 19 20 21
akce pro knihovníky 22 akce pro knihovníky 23 akce pro knihovníky 24 25 26 akce pro veřejnost 27 28
akce pro knihovníky 29 akce pro veřejnost 30 akce pro knihovníky 31

akce pro veřejnost - akce pro veřejnost
akce pro knihovníky - akce pro knihovníky
celostátní akce - celostátní akce

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě
CZ Mutace: cs EN Mutace: en DE Mutace: de PL Mutace: pl
   
Jste uživatelRole: uživatelNacházíte se v sekci: Služby pro veřejnost » Elektronické dodávání dokumentů (EDD)

Elektronické dodávání dokumentů (EDD)


Díky této službě mohou registrovaní uživatelé knihovny (fyzické osoby) získat digitální kopie dokumentů z fondu knihovny nebo Digitální knihovny Moravskoslezského kraje, které jsou chráněny autorským majetkovým právem. Tímto způsobem jsou poskytovány kopie částí knih nebo sborníků v max. rozsahu 20 stran na jednu objednávku a kopie článků z periodik v pdf formátu.

K využívání této služby je nutno předem uzavřít smlouvu s MSVK - ke stažení zde. Smlouvu vyplňte, podepište, oskenujte a pošlete na adresu pujcovnasvkos.cz. Smlouvu můžete rovněž vyplnit přímo v MSVK na pracovišti bibliograficko-informační služby (poradna).

Poplatky:

  • dokument z fondu MSVK - poplatek za skenování (2 Kč za 1 stranu) + autorský poplatek pro kolektivního správce autorských práv (6,05 Kč za 1 stranu, minimální sazba za jednu objednávku 12,10 Kč a maximální 90,75 Kč).
  • dokument z Digitální knihovny Moravskoslezského kraje - autorský poplatek pro kolektivního správce autorských práv (6,05 Kč za 1 stranu, minimální sazba za jednu objednávku 12,10 Kč a maximální 90,75 Kč).

Zadání požadavku:

  • dokument z fondu MSVK - v elektronickém katalogu zadejte u příslušné jednotky požadavek na kopii (zvolte možnost digitální kopie). Požadavky zadávejte pouze na dostupné dokumenty (výtisky jsou v katalogu označené zeleně).
  • dokument z Digitální knihovny Moravskoslezského kraje - zašlete svůj požadavek e-mailem na pujcovnasvkos.cz. V objednávce uveďte požadovaný titul a rozsah stran, v případě periodika rovněž rok, ročník a číslo.

Předání digitální kopie:

MSVK vystaví požadovanou digitální kopii do uživatelského (čtenářského) konta, do něhož uživatel vstoupí po svém přihlášení v online katalogu. Odtud si lze kopii stáhnout. Knihovna vyřizuje požadavky nejpozději do dvou pracovních dnů od zadání požadavku. Kopie jsou vystaveny po dobu 14 kalendářních dnů od odeslání oznámení o vyřízení požadavku knihovnou, a to pod odkazem "Digitalizované objekty" v uživatelském (čtenářském) kontě.

Dotazy k této službě zodpoví Mgr. Marcela Tomášová, vedoucí Oddělení služeb čtenářům (tomasovasvkos.cz, 596 118 881, kl. 227).


Copyright © 2018 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě Tvorba www stránek Winternet

Fotografie poskytl Krajský úřad MSK. Autorem fotografií je Štefan Špic.