Do knihovny už nemusíte osobně, přijde za vámi

08.červenec 2021

Knihy, noviny a časopisy, které už nejsou na trhu dostupné a jsou chráněny autorským právem, si mohou přečíst čtenáři Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě z pohodlí domova.

Jde o tituly vydané na území České republiky: knihy do roku 2007, časopisy a noviny do roku 2010. Moravskoslezská vědecká knihovna může čtenářům přístup k textům zprostředkovat díky tomu, že má jako jedna z vybraných institucí přístup do Národní digitální knihovny.

„Čtenáři si mohou z pohodlí domova číst plné texty knih, časopisů a novin, ke kterým by se jinak nedostali, protože již nejsou k dispozici na knižním trhu. V katalogu knihovny poznají zájemci tato díla velice jednoduše, protože je u nich umístěn odkaz na digitalizovaný dokument se symbolem zámku“, poznamenala Libuše Foberová, ředitelka knihovny.

Každé ráno si také mohou čtenáři vědecké knihovny prolistovat aktuální noviny a časopisyz celého světa i z České republiky. Knihovna totiž zakoupila databáze PressReader a Anopress, které jsou k dispozici zdarma a k nimž je možné se přihlásit odkudkoliv.

Pokud nemá čtenář možnost navštívit vědeckou knihovnu osobně, může si objednat zaslání knih a jiných knihovních dokumentů až do domu. Z domova se dají realizovat i online konzultační a poradenské služby, které může využít kdokoliv.

Čtenáři si mohou navíc ve vědecké knihovně najednou vypůjčit až 14 e-knih. Nabízíme i online registraci, kterou jistě využijí zájemci ze vzdálenějších míst regionu“, dodala Libuše Foberová, ředitelka knihovny.

V letošním roce zůstává knihovna otevřena celé léto. Prázdninová provozní doba: pondělí a středa 10:00–18:00 hod., úterý, čtvrtek a pátek 9:00–16:00 hod., sobota a neděle zavřeno.

 

Copyright © 2009 - 2021 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě