Kalendář akcí MSVK
«červenec / 2019»
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

akce pro veřejnost - akce pro veřejnost
akce pro knihovníky - akce pro knihovníky
celostátní akce - celostátní akce

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě
CZ Mutace: cs EN Mutace: en DE Mutace: de PL Mutace: pl
   
Jste uživatelRole: uživatelNacházíte se v sekci:

Kalendář akcí

Klub německého filmu. Sophie Scholl - die letzten Tage

Konání akce
Den 1.04.06.2019 od: 15:30 do: 17:30

Typ akce: akce pro veřejnost
Místo konání: Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě
Lektor: Tereza Tkačíková
Max. počet účastníků: neomezeno
Pozvánka:  klubnemeckehofilmu.pdf
Popis:

Moravskoslezská vědecká knihovna pořádá v rámci spolupráce s Goethe-Institutem v Praze Klub německého filmu. V jeho rámci budete moci zhlédnout německé filmy v originálním znění s českými titulky. Dne 4. 6. proběhne předpremiéra této nové klubové činnosti, pravidelné promítání bude zahájeno od září 2019. Přihlášování na konvickova@svkos.cz.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sophie Scholl - die letzten Tage

Německý film s Julií Jentschovou v hlavní roli, nominovaný na Oscara (2005). Historická rekonstrukce posledních šesti dnů německé studentky z odbojové skupiny "Bílá růže".

Na jaře roku 1942 vzniká v Mnichově studentská odbojová skupina "Bílá růže". Jejími členy jsou i sourozenci Hans a Sophie Schollovi, kteří se podílejí na tvorbě a distribuci protinacistických letáků. Šíření letáků se jim daří až do února 1943, kdy jsou odhaleni, vyslýcháni a postaveni před soud.

Režisér Marc Rothemund převedl na filmové plátno drama posledních dnů členů této ilegální protinacistické skupiny. Již na začátku 80. let vznikly dva filmy inspirované těmito událostmi, jejichž autory byli režiséři Michael Verhoeven a Percy Adlon. Rothemundův snímek si za ústřední hrdinku vybral postavu Sophie Schollové, skrze níž se mu daří drama divákovi sugestivně přiblížit. Silný příběh o osobní statečnosti byl nominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný hraný film a na filmovém festivalu v Berlíně získal Stříbrného medvěda pro nejlepší herečku (Julia Jentschová) a pro nejlepšího režiséra (Marc Rothemund).

(zdroj: fdb.cz)

 Copyright © 2019 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě Tvorba www stránek Winternet

Fotografie poskytl Krajský úřad MSK. Autorem fotografií je Štefan Špic.