Kalendář akcí MSVK
«červen / 2019»
PoÚtStČtSoNe
1 2
akce pro veřejnost 3 akce pro veřejnost 4 5 6 akce pro veřejnost 7 akce pro veřejnost 8 9
10 akce pro veřejnost 11 akce pro knihovníky 12 akce pro knihovníky 13 14 15 16
17 18 akce pro knihovníky 19 akce pro veřejnost 20 21 22 23
24 akce pro veřejnost 25 akce pro knihovníky 26 akce pro knihovníky 27 28 29 30

akce pro veřejnost - akce pro veřejnost
akce pro knihovníky - akce pro knihovníky
celostátní akce - celostátní akce

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě
CZ Mutace: cs EN Mutace: en DE Mutace: de PL Mutace: pl
   
Jste uživatelRole: uživatelNacházíte se v sekci: Informace o knihovně » Projekty

E-knihy aneb nová výzva pro knihovny


logo Nadace OKD

Tento projekt byl realizován díky finanční podpoře Nadace OKD, která knihovně poskytla nadační příspěvek v rámci svého programu Pro radost.

Termín realizace projektu: 1. 8. 2011 - 31. 3. 2012
Kontaktní osoba: Mgr. Monika Oravová (oravovasvkos.cz, 596 138 270, 725 463 496)

Hlavní aktivity v rámci projektu:

Aktivita Popis
Přístup ke kolekci e-knih World eBook Library Databáze obsahuje téměř 2 000 000 e-knih ke stažení - odborné i beletrie, které je možno volně stahovat (v PDF formátu), desetitisíce titulů jsou k dispozici v audio podobě (mp3 formátu). Vyhledávat je možno ve 125 tematických kolekcích. E-knihy jsou převážně v anglickém jazyce, ale i v němčině, francouzštině, španělštině a dalších jazycích.
Odpoledne s e-knihou aneb přijďte si vyzkoušet e-čtečky Workshop pro veřejnost - předvedení různých typů e-čteček a možnost jejich praktického vyzkoušení.
Nabídka e-čteček registrovaným uživatelům knihovny Možnost vypůjčení e-čteček na 14 dní domů, jejich vyzkoušení a postupného porovnání různých typů.
Seminář E-knihy aneb nová výzva pro knihovny Odborný seminář pro knihovníky Moravskoslezského kraje o problematice e-knih a e-čteček - možnosti využití e-knih v knihovnách, role knihoven ve věku e-knih, čtenář a e-čtečka, srovnání vlastností různých typů e-čteček s praktickou ukázkou.
Příprava e-knihy s regionální tematikou Rozšíření Digitální knihovny Moravskoslezského kraje o další rozměr - nabídku zajímavých titulů, které bude možno stahovat do e-čteček či číst přímo na internetu. Jako pilotní byl vybrán titul Slezské báje a pověsti národní (1877) od významného ostravského badatele Karla Jaromíra Bukovanského.
Prezentace možností využití e-čteček a e-knih ve školní výuce Návštěvy vybraných škol a školních knihoven - praktické ukázky e-knih a e-čteček, předvedení e-knihy o Slezsku.
Sepsání a publikování e-knihy o e-knihách E-knihy aneb první pomoc pro začatečníky - ke stažení ve formátech pdf 3056 kB, pdf pro čtečky 2604 kB, ePub, zip 589 kB, mobi 168 kB.

Fotogalerie: E-knihy aneb nová výzva pro knihovny

Tento projekt je realizován díky finanční podpoře Nadace OKD.

E-knihy aneb nová výzva pro knihovny: Seminář o e-knihách E-knihy aneb nová výzva pro knihovny: Propagační materiály E-knihy aneb nová výzva pro knihovny: Prezentace E-knihy a e-čtečky

Copyright © 2019 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě Tvorba www stránek Winternet

Fotografie poskytl Krajský úřad MSK. Autorem fotografií je Štefan Špic.