Kalendář akcí MSVK
«srpen / 2019»
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

akce pro veřejnost - akce pro veřejnost
akce pro knihovníky - akce pro knihovníky
celostátní akce - celostátní akce

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě
CZ Mutace: cs EN Mutace: en DE Mutace: de PL Mutace: pl
   
Jste uživatelRole: uživatelNacházíte se v sekci: Informace o knihovně » Knihovní fond

Německá studovna


Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě je od roku 2001 partnerskou knihovnou Goethe-Institutu v České republice. Tato spolupráce umožňuje MSVK nabízet zájemcům literaturu v německém jazyce. Knihovna pak na oplátku podporuje kulturně-vzdělávací akce Goethe-Institutu a jejich propagaci v našem kraji.

Knižní dary Goethe-Institutu naleznete ve studovně německé literatury, která se nachází za velkou studovnou.

Fond německé studovny

Ve fondu německé studovny se nacházejí zejména jazykové učebnice, publikace encyklopedického charakteru, knihy o Německu - jeho kultuře, historii i současnosti, literatura o česko-německých vztazích a samozřejmě také beletrie. Každoročně je díky podpoře Goethe-Institutu obohacen náš knihovní fond o řadu zajímavých publikací krásné i odborné literatury.
Seznam všech darovaných knih nalezenete zde. Je řazen podle roku vydání od nejnovějších publikací po nejstarší.

Většinu publikací z německé studovny je možné si vypůjčit domů. Jazykové učebnice, jejichž přílohu tvoří zvukové nahrávky, a audioknihy naleznete v oddělení speciálních fondů.

Všechny publikace je možné také vyhledat v našem katalogu. Vyhledávání lze omezit pouze na tyto publikace (volbou Německá knihovna v standardním vyhledávání - položka báze pro vyhledávání).

Četba v německém jazyce:

Můžete si u nás vypůjčit beletrii v němčině, která je vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé uživatele. Nabízíme zjednodušenou četbu, neupravované texty vhodné pro začínající čtenáře, dvojjazyčná vydání, literaturu pro děti či audioknihy. Nabídkové seznamy zjednodušené četby a beletrie pro začínající čtenáře jsme připravili podle jednotlivých úrovní jazykových znalostí tak, jak je určuje Společný evropský referenční rámec.
Více informací a celkovou nabídku naleznete zde.

E-knihy v německém jazyce

Máte-li zájem o německé e-knihy, můžete si jednoduše vypůjčit přes službu Onleihe. Stačí se zaregistrovat na portál Goethe-Institutu Mein Goethe.de a můžete začít číst. Bližší informace o podmínkách půjčování e-knih v německém jazyce naleznete zde.

Goethe-Institut v České republice

Goethe-Institut v Praze je regionálním institutem pro střední a východní Evropu a koordinuje práci institutů v Česku, Polsku, Slovensku a Maďarsku. V České republice přispívá Goethe-Institut k podpoře vyučování německého jazyka a informování o německé kultuře také prostřednictvím sítě spolupracujících organizací. Jsou to zejména knihovny - Deutsche Lesesaal/Německa knihovna v Moravské zemské knihovně v Brně, Vědecké knihovně v Olomouci a Vědecké a studijní knihovně Plzeňského kraje a potom také partnerské knihovny Goethe-Institutu - Krajská vědecká knihovna v Liberci a Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě. Více informací o Goethe-Institutu v Praze, jeho kulturních a vzdělávacích programech v České republice naleznete na stránkách Goethe-Institutu.

Nabídka studia německého jazyka

Katedra německých a rakouských studií při součástí Institutu mezinárodních studií na Fakultě sociálních věd UK nabízí bakalářský studijní obor Česko-německá studia (společně s Universität Regensburg, kde také probíhá část studia) a pro absolventy bakalářského studia magisterské studijní obory Německá a rakouská studia a Německá a středoevropská studia (double degree s Pedagogickou univerzitou v Krakově).
Bližší informace o studiu naleznete zde.


Copyright © 2019 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě Tvorba www stránek Winternet

Fotografie poskytl Krajský úřad MSK. Autorem fotografií je Štefan Špic.