Kalendář akcí MSVK
«květen / 2019»
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
akce pro knihovníky 6 7 8 9 10 11 12
akce pro veřejnost 13 14 akce pro veřejnost akce pro knihovníky 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 akce pro veřejnost 28 akce pro veřejnost akce pro knihovníky 29 akce pro veřejnost 30 31

akce pro veřejnost - akce pro veřejnost
akce pro knihovníky - akce pro knihovníky
celostátní akce - celostátní akce

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě
CZ Mutace: cs EN Mutace: en DE Mutace: de PL Mutace: pl
   
Jste uživatelRole: uživatelNacházíte se v sekci: Informace o knihovně » Knihovní fond

Německá studovna


Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě je od roku 2001 partnerskou knihovnou Goethe-Institutu v České republice. Tato spolupráce umožňuje MSVK nabízet zájemcům literaturu v německém jazyce. Knihovna pak na oplátku podporuje kulturně-vzdělávací akce Goethe-Institutu a jejich propagaci v našem kraji.

Knižní dary Goethe-Institutu naleznete ve studovně německé literatury, která se nachází za velkou studovnou.

Fond německé studovny

Ve fondu německé studovny se nacházejí zejména jazykové učebnice, publikace encyklopedického charakteru, knihy o Německu - jeho kultuře, historii i současnosti, literatura o česko-německých vztazích a samozřejmě také beletrie. Každoročně je díky podpoře Goethe-Institutu obohacen náš knihovní fond o řadu zajímavých publikací krásné i odborné literatury.
Seznam všech darovaných knih nalezenete zde. Je řazen podle roku vydání od nejnovějších publikací po nejstarší.

Většinu publikací z německé studovny je možné si vypůjčit domů. Jazykové učebnice, jejichž přílohu tvoří zvukové nahrávky, a audioknihy naleznete v oddělení speciálních fondů.

Všechny publikace je možné také vyhledat v našem katalogu. Vyhledávání lze omezit pouze na tyto publikace (volbou Německá knihovna v standardním vyhledávání - položka báze pro vyhledávání).

Četba v německém jazyce:

Můžete si u nás vypůjčit beletrii v němčině, která je vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé uživatele. Nabízíme zjednodušenou četbu, neupravované texty vhodné pro začínající čtenáře, dvojjazyčná vydání, literaturu pro děti či audioknihy. Nabídkové seznamy zjednodušené četby a beletrie pro začínající čtenáře jsme připravili podle jednotlivých úrovní jazykových znalostí tak, jak je určuje Společný evropský referenční rámec.
Více informací a celkovou nabídku naleznete zde.

E-knihy v německém jazyce

Máte-li zájem o německé e-knihy, můžete si jednoduše vypůjčit přes službu Onleihe. Stačí se zaregistrovat na portál Goethe-Institutu Mein Goethe.de a můžete začít číst. Bližší informace o podmínkách půjčování e-knih v německém jazyce naleznete zde.

Goethe-Institut v České republice

Goethe-Institut v Praze je regionálním institutem pro střední a východní Evropu a koordinuje práci institutů v Česku, Polsku, Slovensku a Maďarsku. V České republice přispívá Goethe-Institut k podpoře vyučování německého jazyka a informování o německé kultuře také prostřednictvím sítě spolupracujících organizací. Jsou to zejména knihovny - Deutsche Lesesaal/Německa knihovna v Moravské zemské knihovně v Brně, Vědecké knihovně v Olomouci a Vědecké a studijní knihovně Plzeňského kraje a potom také partnerské knihovny Goethe-Institutu - Krajská vědecká knihovna v Liberci a Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě. Více informací o Goethe-Institutu v Praze, jeho kulturních a vzdělávacích programech v České republice naleznete na stránkách Goethe-Institutu.

Nabídka studia německého jazyka

Katedra německých a rakouských studií při součástí Institutu mezinárodních studií na Fakultě sociálních věd UK nabízí bakalářský studijní obor Česko-německá studia (společně s Universität Regensburg, kde také probíhá část studia) a pro absolventy bakalářského studia magisterské studijní obory Německá a rakouská studia a Německá a středoevropská studia (double degree s Pedagogickou univerzitou v Krakově).
Bližší informace o studiu naleznete zde.


Copyright © 2019 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě Tvorba www stránek Winternet

Fotografie poskytl Krajský úřad MSK. Autorem fotografií je Štefan Špic.