Kalendář akcí MSVK
«květen / 2019»
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
akce pro knihovníky 6 7 8 9 10 11 12
akce pro veřejnost 13 14 akce pro veřejnost akce pro knihovníky 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 akce pro veřejnost 28 akce pro veřejnost akce pro knihovníky 29 akce pro veřejnost 30 31

akce pro veřejnost - akce pro veřejnost
akce pro knihovníky - akce pro knihovníky
celostátní akce - celostátní akce

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě
CZ Mutace: cs EN Mutace: en DE Mutace: de PL Mutace: pl
   
Jste uživatelRole: uživatelNacházíte se v sekci: Elektronické zdroje

Licencované zdroje


Online databáze

Přístup k online placeným (licencovaným) elektronickým zdrojům je poskytován v prostorách knihovny na uživatelských PC nebo vlastních zařízeních po připojení do naší Wifi.

Vzdálený přístup odkudkoli z internetu je určen registrovaným čtenářům, kteří mají vyrovnány veškeré finanční pohledávky vůči knihovně. K přihlášení uveďte číslo čtenářského průkazu a heslo, které jste zadávali při registraci (shodně s přihlášením do katalogu).

Pokud ještě nejste naším registrovaným čtenářem, můžete využít tzv. "předregistraci".

Název databáze

Popis

EBSCO

Loga MŠMT, EU a OP VaVpI

Multioborová databáze společnosti EBSCO Publishing Academic Search Complete obsahuje více naž 6 500 plnotextových periodik. Pokrývá např. tyto obory - biologie, fyzika, geologie, hudba, chemie, lingvistika, matematika, právo, psychologie, sociologie a mnoho dalších. Multioborová, multijazyková databáze Central & Eastern European Academic Source obsahuje plné texty časopisů vydávaných v zemích střední a východní Evropy (více než 400 titulů). Přístup do obou bází je realizovaný z projektu SCI-INFO: vědecké informační zdroje pro ČR (CZ.1.05/3.2.00/12.0230) spolufinancovaného z OP VaVpI.
Od roku 2018 je databáze Academic Search Complete rozšířena na verzi Academic Search Ultimate
- k dispozici je tak již více než 10 000 časopisů, přičemž plnotextový obsah sahá u řady titulů až do roku 1887.
Zcela nově je našim čtenářům k dispozici odborná lékařská databáze EBSCO MEDLINE Complete, která obsahuje více než 1 800 časopisů s plnými texty.

ProQuest

Loga MŠMT, EU a OP VaVpI

Kolekce ProQuest STM Package zahrnuje více než 6 600 plnotextových časopisů ve 4 hlavních kolekcích (Natural Science Collection, Technology Collection, Health and Medical Complete a Science Journals).
Přístup do ProQuest STM Package je realizovaný z projektu STMFull: plnotextové databáze pro výzkum a vývoj (CZ.1.05/3.2.00/12.0232) spolufinancovaného z OP VaVpI.

Databáze zpřístupňované v knihovně

Přístup k těmto zdrojům je v našem oddělení bibliografie (Anopress, ASPI, ČSN online) a oddělení speciálních fondů (ČSN online).

Název databáze

Popis databáze

Anopress

Databáze TamTam obsahuje plné texty novinových a časopiseckých článků, doslovné přepisy publicistických rozhlasových i televizních relací. Archiv článků je od roku 1996. Aktualizace je denní.
Databáze je spoolufinancována z programu VISK 8 Ministerstva kultury a je přístupná pouze v oddělení bibliografie.

ASPI

Automatizovaný systém právních informací obsahuje právní předpisy registrované ve Sbírce zákonů, Zbierce zakonov, Úředním listě, Ústředním věstníku ČSR a SSR. Mezi předpisy jsou zařazeny také nálezy ústavního soudu. Text zákonů je v aktualizovaném znění se zachováním jednotlivých znění textu až po jeho původní podobu. Dále obsahuje literaturu (anotace z právnické a ekonomické literatury, výklady k předpisům a komentáře významných autorů) a judikaturu a stanoviska soudů. Zde se zpracovávají i nepublikovaná rozhodnutí soudů.
Databáze je spoolufinancována z programu VISK 8 Ministerstva kultury a je přístupná pouze v oddělení bibliografie.

ČSN online

Databáze ČSN online obsahuje plné texty všech platných a některých neplatných (od r. 1999) českých technických norem. Databáze umožňuje jednoduché vyhledávání a prohlížení ve formátu PDF, normy není možno tisknout ani stahovat.
Databáze je přístupná pouze ve studovně speciálních fondů nebo v oddělení bibliografie.


Copyright © 2019 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě Tvorba www stránek Winternet

Fotografie poskytl Krajský úřad MSK. Autorem fotografií je Štefan Špic.