Kalendář akcí MSVK
«září / 2017»
PoÚtStČtSoNe
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 akce pro veřejnost 14 15 16 17
18 19 akce pro veřejnost akce pro knihovníky 20 akce pro knihovníky 21 22 23 24
25 akce pro veřejnost 26 akce pro knihovníky 27 28 29 30

akce pro veřejnost - akce pro veřejnost
akce pro knihovníky - akce pro knihovníky
celostátní akce - celostátní akce

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě
CZ Mutace: cs EN Mutace: en DE Mutace: de PL Mutace: pl
   
Jste uživatelRole: uživatelNacházíte se v sekci: Služby pro veřejnost » Elektronické dodávání dokumentů (EDD)

Elektronické dodávání dokumentů (EDD)


Díky této službě mohou registrovaní uživatelé knihovny (fyzické osoby) získat digitální kopie dokumentů z fondu knihovny nebo Digitální knihovny Moravskoslezského kraje, které jsou chráněny autorským majetkovým právem. Tímto způsobem jsou poskytovány kopie částí knih nebo sborníků v max. rozsahu 20 stran na jednu objednávku a kopie článků z periodik v pdf formátu.

K využívání této služby je nutno předem uzavřít smlouvu s MSVK - ke stažení zde. Smlouvu vyplňte, podepište, oskenujte a pošlete na adresu pujcovnasvkos.cz. Smlouvu můžete rovněž vyplnit přímo v MSVK na pracovišti bibliograficko-informační služby (poradna).

Poplatky:

  • dokument z fondu MSVK - poplatek za skenování (2 Kč za 1 stranu) + autorský poplatek pro kolektivního správce autorských práv (6,05 Kč za 1 stranu, minimální sazba za jednu objednávku 12,10 Kč a maximální 90,75 Kč).
  • dokument z Digitální knihovny Moravskoslezského kraje - autorský poplatek pro kolektivního správce autorských práv (6,05 Kč za 1 stranu, minimální sazba za jednu objednávku 12,10 Kč a maximální 90,75 Kč).

Zadání požadavku:

  • dokument z fondu MSVK - v elektronickém katalogu zadejte u příslušné jednotky požadavek na kopii (zvolte možnost digitální kopie). Požadavky zadávejte pouze na dostupné dokumenty (výtisky jsou v katalogu označené zeleně).
  • dokument z Digitální knihovny Moravskoslezského kraje - zašlete svůj požadavek e-mailem na pujcovnasvkos.cz. V objednávce uveďte požadovaný titul a rozsah stran, v případě periodika rovněž rok, ročník a číslo.

Předání digitální kopie:

MSVK vystaví požadovanou digitální kopii do uživatelského (čtenářského) konta, do něhož uživatel vstoupí po svém přihlášení v online katalogu. Odtud si lze kopii stáhnout. Knihovna vyřizuje požadavky nejpozději do dvou pracovních dnů od zadání požadavku. Kopie jsou vystaveny po dobu 14 kalendářních dnů od odeslání oznámení o vyřízení požadavku knihovnou, a to pod odkazem "Digitalizované objekty" v uživatelském (čtenářském) kontě.

Dotazy k této službě zodpoví Mgr. Marcela Tomášová, vedoucí Oddělení služeb čtenářům (tomasovasvkos.cz, 596 118 881, kl. 227).

Autor: Marcela Tomášová
Pošli e-mailem

Copyright © 2017 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě Tvorba www stránek Winternet
CCS 2.1  |  WCAG 1.0  |  Section 508  |  XHTML1.0

Fotografie poskytl Krajský úřad MSK. Autorem fotografií je Štefan Špic.