Kalendář akcí MSVK
«říjen / 2017»
PoÚtStČtSoNe
1
2 akce pro veřejnost 3 4 5 akce pro veřejnost 6 7 8
9 10 akce pro veřejnost akce pro knihovníky 11 12 13 14 15
16 17 akce pro veřejnost 18 19 20 21 22
23 24 25 akce pro veřejnost 26 27 28 29
30 akce pro veřejnost 31

akce pro veřejnost - akce pro veřejnost
akce pro knihovníky - akce pro knihovníky
celostátní akce - celostátní akce

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě
CZ Mutace: cs EN Mutace: en DE Mutace: de PL Mutace: pl
   
Jste uživatelRole: uživatelNacházíte se v sekci: Informace o knihovně » Projekty

Nabídka klubů 2017/2018


Přichystali jsme pro vás zajímavou nabídku klubů, ve kterých se budete moci neformálně a zábavně vzdělávat v malé skupince lidí se stejnými zájmy. Jedinou podmínkou je registrace v knihovně v době zahájení klubu (září 2017). Kluby jsou připravovány v rámci účasti knihovny v projektu Knižnice pre vzdelávanie 50 plus (program Erasmus+) a budou probíhat od září 2017 do května 2018.
Uzávěrka přihlášek bude 31. 7. 2017. Kapacita jednotlivých klubů je však omezena, proto neváhejte s přihlašováním. Informujte i své přátele a známé, těšíme se na vás!

Klub přátel knihovny

Jste stálými návštěvníky naší knihovny? Chtěli byste nahlédnout do jejího zákulisí, podívat se i na běžně nepřístupná místa? Zajímá vás, jaké poklady uchováváme v našich skladech? Máte zájem si prakticky vyzkoušet různé pomůcky - např. pro nevidomé čtenáře? Pokud ano, tak právě vám je určen klub přátel naší knihovny. Jeho členové se jako první dozví o všem, co chystáme, a budou mít také možnost se aktivně podílet na přípravě zajímavých akcí pro veřejnost.
Klub se bude scházet vždy 3. úterý v měsíci v 16 hodin v regionálním výukovém centru MSVK.
Přihlásit do klubu se můžete zde.

Biblioklub

Jak známo, kniha dokáže poradit, případně i pomoci, v každé životní situaci. Přijďte se o tom přesvědčit. Součástí klubu bude čtení, ukázky z knih, vedená diskuze nad knihou, pomocí níž dokážete v knize najít i dosud skrytá poselství. Pokud rádi čtete a nechcete si nechat zážitky z četby jen pro sebe, potom jste tady správně.
Klub se bude scházet vždy poslední středu v měsíci v 16 hodin v regionálním výukovém centru MSVK.
Přihlásit do klubu se můžete zde.

Klub regionální historie

Tematicky vedená setkání klubu se zaměří na poznávání historie regionu, s důrazem na Ostravu, a to z různých úhlů pohledu. Při setkáních budou využívány bohaté fondy knihovny (tištěné i starší digitalizované), vlastní dobové pohlednice a fotografie členů klubu i jejich osobní vzpomínky. V závěru nabídneme možnost komentované prohlídky některého historicky významného místa, v případě dostatečného množství zajímavého materiálu i vydání elektronické nebo tištěné publikace.
Klub se bude scházet vždy 1. úterý v měsíci v 16 hodin v regionálním výukovém centru MSVK.
Kapacita klubu je již naplněna. Do klubu tedy již není možno se přihlásit.

Klub moderní komunikace

Umíte komunikovat přes Skype? Máte svou facebookovou stránku, e-mailovou adresu nebo zveřejňujete své fotografie na Instagramu? Poradíte si s digitálním fotoaparátem a umíte využívat programy na úpravu fotografií? Čtete e-knihy? Využíváte všechny možnosti chytrého telefonu? Ne? To nevadí! Toto jsou témata, kterým se klub bude věnovat. Je určen všem zájemcům, kteří již zvládli základy práce na PC.
Klub se bude scházet každý pátek od 9:30 do 11:00 hodin v regionálním výukovém centru MSVK.
Kapacita klubu je již naplněna. Do klubu tedy již není možno se přihlásit.

Klub praktických informací

Prostřednictvím odborných přednášek získají členové klubu praktické informace a rady z oblasti právní, sociální a finanční (např. slevy a výhody pro seniory v Ostravě, dědické a darovací právo, vhodné pojištění, ochrana spotřebitele atd.). Na setkáních bude také možnost se zeptat na vše, co vás v dané oblasti zajímá a s čím si nevíte rady.
Klub se bude scházet vždy 2. čtvrtek v měsíci v 16 hodin v regionálním výukovém centru MSVK.
Přihlásit do klubu se můžete zde.

Klub zdravého životního stylu

Neformální setkávání budou zacílena na vhodné stravování, význam pohybu a jeho vliv na prevenci různých nemocí a bolestí, upozornění na mýty ve výživě, základy trénování paměti, využití bylinek a přírodní lékárny atd. V případě zájmu budou do činnosti klubu zahrnuty i praktické ukázky vhodných pohybových aktivit (nordic walking, jóga, tai chi a další).
Klub se bude scházet vždy 2. úterý v měsíci v 16 hodin v regionálním výukovém centru MSVK.
Přihlásit do klubu se můžete zde.

Poslechový klub Oldies

Každý měsíc je možno si poslechnout oldies s Jiřím Tieftrunkem, autorem a komentátorem pořadu Českého rozhlasu Ostrava "Oldies aneb Historie z černých drážek". Bude se věnovat různým hudebním stylům, od rock'n'rollu po staré orchestrálky, své práci v rozhlase a jejím proměnám v průběhu času. Připraví oldies i podle přání přítomných.
Klub se bude scházet vždy 1. středu v měsíci v 16 hodin v regionálním výukovém centru MSVK.
Přihlásit do klubu se můžete zde.

Klub šikovných rukou

Klub je vhodný pro všechny, kdo jsou kreativní a rádi tvoří vlastníma rukama. Zaměříme se na rozličné techniky, pomocí kterých si vytvoříme nejen šperky, různé módní doplňky, zápisníky a záložky, vánoční i velikonoční ozdoby, ale i vlastnoruční doplňky interiéru. Inspiraci a nápady budeme čerpat z mnohých knih a časopisů z fondu knihovny. Na závěr je plánována výstava nejzdařilejších výrobků ve vstupních prostorách knihovny.
Klub se bude scházet vždy 1. čtvrtek v měsíci ve 13 hodin ve studovně oddělení speciálních fondů.
Přihlásit do klubu se můžete zde.

Mozkový jogging

Rozhýbejte svůj mozek zábavnou a vtipnou formou a přijďte si potrénovat paměť prostřednictvím křížovek, hlavolamů, deskových her a dalších pomůcek. Dozvíte se, jak si procvičit paměť s pomocí slovních hříček a myšlenkových map, a navíc si i zasoutěžíte ve vědomostních kvízech o ceny, a to vše v příjemném prostředí, s milými lektorkami, prostě mezi svými.
Klub se bude scházet vždy 3. čtvrtek v měsíci v 16 hodin v regionálním výukovém centru MSVK.
Kapacita klubu je již naplněna. Do klubu tedy již není možno se přihlásit.

Klub scrabble

Navštěvujte klub scrabble a setkávejte se s dalšími zájemci o tuto hru "se slovy a slovíčky". Klub je vhodný pro začátečníky i pokročilé, nabízí i možnost zúčastnit se klubových turnajů.
Klub se bude scházet 1x měsíčně, čas a místo budou upřesněny.
Přihlásit do klubu se můžete zde.

Šachový klub

Přijďte si poměřit síly v partii šachu! Nabízíme neformální setkávání šachistů různých úrovní. K dispozici budou i další klasické hry jako např. dáma.
Klub se bude scházet 1x měsíčně, čas a místo budou upřesněny.
Přihlásit do klubu se můžete zde.

Kontakt pro případné dotazy a náměty: Mgr. Monika Oravová, oravovasvkos.cz

Autor: Monika Oravová
Pošli e-mailem

Copyright © 2017 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě Tvorba www stránek Winternet
CCS 2.1  |  WCAG 1.0  |  Section 508  |  XHTML1.0

Fotografie poskytl Krajský úřad MSK. Autorem fotografií je Štefan Špic.