Kalendář akcí MSVK
«březen / 2017»
PoÚtStČtSoNe
akce pro veřejnost 1 2 akce pro knihovníky 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 akce pro knihovníky 15 16 17 18 19
20 21 akce pro veřejnost 22 23 24 25 26
27 akce pro veřejnost 28 29 30 31

akce pro veřejnost - akce pro veřejnost
akce pro knihovníky - akce pro knihovníky
celostátní akce - celostátní akce

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě
CZ Mutace: cs EN Mutace: en DE Mutace: de PL Mutace: pl
   
Jste uživatelRole: uživatelNacházíte se v sekci: Informace o knihovně » Knihovní fond

Německá studovna


Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě je od roku 2001 partnerskou knihovnou Goethe-Institutu v České republice. Tato spolupráce umožňuje MSVK nabízet zájemcům literaturu v německém jazyce. Knihovna pak na oplátku podporuje kulturně-vzdělávací akce Goethe-Institutu a jejich propagaci v našem kraji.

Knižní dary Goethe-Institutu naleznete ve studovně německé literatury, která se nachází za velkou studovnou.

Fond německé studovny

Ve fondu německé studovny se nacházejí zejména jazykové učebnice, publikace encyklopedického charakteru, knihy o Německu - jeho kultuře, historii i současnosti, literatura o česko-německých vztazích a samozřejmě také beletrie. Každoročně je díky podpoře Goethe-Institutu obohacen náš knihovní fond o řadu zajímavých publikací krásné i odborné literatury.
Seznam všech darovaných knih nalezenete zde. Je řazen podle roku vydání od nejnovějších publikací po nejstarší.
Dary ze jednotlivé roky pak naleznete
zde.

Většinu publikací z německé studovny je možné si vypůjčit domů. Jazykové učebnice, jejichž přílohu tvoří zvukové nahrávky, a audioknihy naleznete v oddělení speciálních fondů.

Všechny publikace je možné také vyhledat v našem katalogu. Vyhledávání lze omezit pouze na tyto publikace (volbou Německá knihovna v základním vyhledávání - položka báze pro vyhledávání).

Četba v německém jazyce:

Můžete si u nás vypůjčit beletrii v němčině, která je vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé uživatele. Nabízíme zjednodušenou četbu, neupravované texty vhodné pro začínající čtenáře, dvojjazyčná vydání, literaturu pro děti či audioknihy. Nabídkové seznamy zjednodušené četby a beletrie pro začínající čtenáře jsme připravili podle jednotlivých úrovní jazykových znalostí tak, jak je určuje Společný evropský referenční rámec.
Více informací a celkovou nabídku naleznete zde.

Goethe-Institut v České republice

Goethe-Institut v Praze je regionálním institutem pro střední a východní Evropu a koordinuje práci institutů v Česku, Polsku, Slovensku a Maďarsku. V České republice přispívá Goethe-Institut k podpoře vyučování německého jazyka a informování o německé kultuře také prostřednictvím sítě spolupracujících organizací. Jsou to zejména knihovny - Deutsche Lesesaal/Německa knihovna v Moravské zemské knihovně v Brně, Vědecké knihovně v Olomouci a Vědecké a studijní knihovně Plzeňského kraje a potom také partnerské knihovny Goethe-Institutu - Krajská vědecká knihovna v Liberci a Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě. Více informací o Goethe-Institutu v Praze, jeho kulturních a vzdělávacích programech v České republice naleznete na stránkách Goethe-Institutu.

Autor: Gabriela Filipová
Pošli e-mailem

Copyright © 2017 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě Tvorba www stránek Winternet
CCS 2.1  |  WCAG 1.0  |  Section 508  |  XHTML1.0

Fotografie poskytl Krajský úřad MSK. Autorem fotografií je Štefan Špic.