Kalendář akcí MSVK
«září / 2017»
PoÚtStČtSoNe
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 akce pro veřejnost 14 15 16 17
18 19 akce pro veřejnost akce pro knihovníky 20 akce pro knihovníky 21 22 23 24
25 akce pro veřejnost 26 akce pro knihovníky 27 28 29 30

akce pro veřejnost - akce pro veřejnost
akce pro knihovníky - akce pro knihovníky
celostátní akce - celostátní akce

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě
CZ Mutace: cs EN Mutace: en DE Mutace: de PL Mutace: pl
   
Jste uživatelRole: uživatelNacházíte se v sekci: Informace o knihovně » Knihovní fond

Německá studovna


Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě je od roku 2001 partnerskou knihovnou Goethe-Institutu v České republice. Tato spolupráce umožňuje MSVK nabízet zájemcům literaturu v německém jazyce. Knihovna pak na oplátku podporuje kulturně-vzdělávací akce Goethe-Institutu a jejich propagaci v našem kraji.

Knižní dary Goethe-Institutu naleznete ve studovně německé literatury, která se nachází za velkou studovnou.

Fond německé studovny

Ve fondu německé studovny se nacházejí zejména jazykové učebnice, publikace encyklopedického charakteru, knihy o Německu - jeho kultuře, historii i současnosti, literatura o česko-německých vztazích a samozřejmě také beletrie. Každoročně je díky podpoře Goethe-Institutu obohacen náš knihovní fond o řadu zajímavých publikací krásné i odborné literatury.
Seznam všech darovaných knih nalezenete zde. Je řazen podle roku vydání od nejnovějších publikací po nejstarší.
Dary ze jednotlivé roky pak naleznete
zde.

Většinu publikací z německé studovny je možné si vypůjčit domů. Jazykové učebnice, jejichž přílohu tvoří zvukové nahrávky, a audioknihy naleznete v oddělení speciálních fondů.

Všechny publikace je možné také vyhledat v našem katalogu. Vyhledávání lze omezit pouze na tyto publikace (volbou Německá knihovna v základním vyhledávání - položka báze pro vyhledávání).

Četba v německém jazyce:

Můžete si u nás vypůjčit beletrii v němčině, která je vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé uživatele. Nabízíme zjednodušenou četbu, neupravované texty vhodné pro začínající čtenáře, dvojjazyčná vydání, literaturu pro děti či audioknihy. Nabídkové seznamy zjednodušené četby a beletrie pro začínající čtenáře jsme připravili podle jednotlivých úrovní jazykových znalostí tak, jak je určuje Společný evropský referenční rámec.
Více informací a celkovou nabídku naleznete zde.

Goethe-Institut v České republice

Goethe-Institut v Praze je regionálním institutem pro střední a východní Evropu a koordinuje práci institutů v Česku, Polsku, Slovensku a Maďarsku. V České republice přispívá Goethe-Institut k podpoře vyučování německého jazyka a informování o německé kultuře také prostřednictvím sítě spolupracujících organizací. Jsou to zejména knihovny - Deutsche Lesesaal/Německa knihovna v Moravské zemské knihovně v Brně, Vědecké knihovně v Olomouci a Vědecké a studijní knihovně Plzeňského kraje a potom také partnerské knihovny Goethe-Institutu - Krajská vědecká knihovna v Liberci a Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě. Více informací o Goethe-Institutu v Praze, jeho kulturních a vzdělávacích programech v České republice naleznete na stránkách Goethe-Institutu.

Autor: Gabriela Filipová
Pošli e-mailem

Copyright © 2017 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě Tvorba www stránek Winternet
CCS 2.1  |  WCAG 1.0  |  Section 508  |  XHTML1.0

Fotografie poskytl Krajský úřad MSK. Autorem fotografií je Štefan Špic.