Kalendář akcí MSVK
«červenec / 2017»
PoÚtStČtSoNe
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

akce pro veřejnost - akce pro veřejnost
akce pro knihovníky - akce pro knihovníky
celostátní akce - celostátní akce

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě
CZ Mutace: cs EN Mutace: en DE Mutace: de PL Mutace: pl
   
Jste uživatelRole: uživatelNacházíte se v sekci: Elektronické zdroje

Licencované zdroje


Placené (licencované) elektronické zdroje informací knihovna poskytuje prostřednictvím služby EZProxy.
EZProxy je služba určená registrovaným čtenářům Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě, která umožňuje přístup k vybraným licencovaným elektronickým zdrojům z počítače i mimo prostor knihovny 24 hodin denně.
Tento přístup je povolen pouze pro individuální čtenáře, kteří mají vyrovnány veškeré finanční pohledávky vůči knihovně, a není určen pro kolektivní uživatele. Kolektivní uživatelé mohou službu využívat z prostor naší knihovny. K přihlášení ke službě EZProxy uveďte číslo čtenářského průkazu a heslo, které jste zadávali při registraci (shodně s přihlášením do katalogu).
Pokud ještě nejste našim registrovaným čtenářem, můžete využít tzv. "předregistraci".

Název databáze

Popis databáze

Anopress

Databáze TamTam obsahuje plné texty novinových a časopiseckých článků, doslovné přepisy publicistických rozhlasových i televizních relací. Archiv článků je od roku 1996. Aktualizace je denní.
Databáze je přístupná pouze v multimediální studovně.

ASPI

Automatizovaný systém právních informací obsahuje právní předpisy registrované ve Sbírce zákonů, Zbierce zakonov, Úředním listě, Ústředním věstníku ČSR a SSR. Mezi předpisy jsou zařazeny také nálezy ústavního soudu. Text zákonů je v aktualizovaném znění se zachováním jednotlivých znění textu až po jeho původní podobu. Dále obsahuje literaturu (anotace z právnické a ekonomické literatury, výklady k předpisům a komentáře významných autorů) a judikaturu a stanoviska soudů. Zde se zpracovávají i nepublikovaná rozhodnutí soudů.
Databáze je spoolufinancována z programu Informační zdroje (VISK 8) Ministerstva kultury a je přístupná pouze v multimediální studovně.

ČSN online

Databáze ČSN online obsahuje plné texty všech platných a některých neplatných (od r. 1999) českých technických norem. Databáze umožňuje jednoduché vyhledávání a prohlížení ve formátu PDF, normy není možno tisknout ani stahovat.
Databáze je přístupná pouze ve studovně speciálních fondů nebo v multimediální studovně.

EBSCOhost [Ebsco Publishing]

Loga MŠMT, EU a OP VaVpI

Multioborová databáze společnosti EBSCO Publishing Academic Search Complete obsahuje více naž 8 750 plnotextových periodik. Pokrývá např. tyto obory - biologie, fyzika, geologie, hudba, chemie, lingvistika, matematika, právo, psychologie, sociologie a mnoho dalších. Multioborová, multijazyková databáze Central & Eastern European Academic Source obsahuje plné texty časopisů vydávaných v zemích střední a východní Evropy (více než 400 titulů). Přístup do obou bází je realizovaný z projektu SCI-INFO: vědecké informační zdroje pro ČR (CZ.1.05/3.2.00/12.0230) spolufinancovaného z OP VaVpI.
Další databáze Business Source Complete indexuje odborná obchodní periodika bibliografického a plnotextového obsahu. K dispozici jsou také citace s možností vyhledávání pro více než 1 300 periodik. Přístup do databáze je zajištěn z programu MŠMT Informace - základ výzkumu. Konsorcium řídí Národní knihovna ČR.

Emerald (kolekce Social Sciences)

Tato kolekce e-knih vydavatelství Emerald obsahuje více než 240 titulů věnovaných společenským vědám (psychologie, politika, vzdělávání, sociologie atd.).

ProQuest

Loga MŠMT, EU a OP VaVpI

Kolekce ProQuest STM Package zahrnuje více než 6 600 plnotextových časopisů ve 4 hlavních kolekcích (Natural Science Collection, Technology Collection, Health and Medical Complete a Science Journals).
Přístup do ProQuest STM Package je realizovaný z projektu STMFull: plnotextové databáze pro výzkum a vývoj (CZ.1.05/3.2.00/12.0232) spolufinancovaného z OP VaVpI.

ScienceDirect [Elsevier Science]

Přístup k databázi časopisů nakladatelství Elsevier v programu ScienceDirect v angličtině. Zaměření databáze: věda, technika, medicína. Přístup do databáze je podporován programem MŠMT Informace - základ výzkumu. Konsorcium řídí Národní technická knihovna.

SpringerLink [Springer]

Přístup k elektronickým verzím více než 2 500 titulů odborných časopisů vydávaných nakladatelstvím Springer Verlag. Databáze pokrývá tyto obory: biologie, chemie, geologie, astronomie, medicína, životní prostředí, technika, právo, ekonomie. K dispozici jsou jednak bibliografické záznamy, ale i plné texty článků. Přístup do databáze je podporován programem MŠMT Informace - základ výzkumu. Konsorcium řídí Národní technická knihovna.

Web of Science [Thomson Reuters]

Multioborová citační databáze společnosti ISI Web of Science obsahuje bibliografické záznamy článků včetně abstraktů a citované reference z významných zahraničních periodik ze všech vědních oborů. Databáze Journal Citation Reports potom umožní uživatelům se seznámit s impakt faktory jednotlivých periodik.

Autor: Pavlína Szöke
Pošli e-mailem

Copyright © 2017 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě Tvorba www stránek Winternet
CCS 2.1  |  WCAG 1.0  |  Section 508  |  XHTML1.0

Fotografie poskytl Krajský úřad MSK. Autorem fotografií je Štefan Špic.