Kalendář akcí MSVK
«září / 2017»
PoÚtStČtSoNe
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 akce pro veřejnost 14 15 16 17
18 19 akce pro veřejnost akce pro knihovníky 20 akce pro knihovníky 21 22 23 24
25 akce pro veřejnost 26 akce pro knihovníky 27 28 29 30

akce pro veřejnost - akce pro veřejnost
akce pro knihovníky - akce pro knihovníky
celostátní akce - celostátní akce

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě
CZ Mutace: cs EN Mutace: en DE Mutace: de PL Mutace: pl
   
Jste uživatelRole: uživatelNacházíte se v sekci: Elektronické zdroje

Licencované zdroje


Placené (licencované) elektronické zdroje informací knihovna poskytuje prostřednictvím služby EZProxy.
EZProxy je služba určená registrovaným čtenářům Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě, která umožňuje přístup k vybraným licencovaným elektronickým zdrojům z počítače i mimo prostor knihovny 24 hodin denně.
Tento přístup je povolen pouze pro individuální čtenáře, kteří mají vyrovnány veškeré finanční pohledávky vůči knihovně, a není určen pro kolektivní uživatele. Kolektivní uživatelé mohou službu využívat z prostor naší knihovny. K přihlášení ke službě EZProxy uveďte číslo čtenářského průkazu a heslo, které jste zadávali při registraci (shodně s přihlášením do katalogu).
Pokud ještě nejste našim registrovaným čtenářem, můžete využít tzv. "předregistraci".

Název databáze

Popis databáze

Anopress

Databáze TamTam obsahuje plné texty novinových a časopiseckých článků, doslovné přepisy publicistických rozhlasových i televizních relací. Archiv článků je od roku 1996. Aktualizace je denní.
Databáze je přístupná pouze v multimediální studovně.

ASPI

Automatizovaný systém právních informací obsahuje právní předpisy registrované ve Sbírce zákonů, Zbierce zakonov, Úředním listě, Ústředním věstníku ČSR a SSR. Mezi předpisy jsou zařazeny také nálezy ústavního soudu. Text zákonů je v aktualizovaném znění se zachováním jednotlivých znění textu až po jeho původní podobu. Dále obsahuje literaturu (anotace z právnické a ekonomické literatury, výklady k předpisům a komentáře významných autorů) a judikaturu a stanoviska soudů. Zde se zpracovávají i nepublikovaná rozhodnutí soudů.
Databáze je spoolufinancována z programu Informační zdroje (VISK 8) Ministerstva kultury a je přístupná pouze v multimediální studovně.

ČSN online

Databáze ČSN online obsahuje plné texty všech platných a některých neplatných (od r. 1999) českých technických norem. Databáze umožňuje jednoduché vyhledávání a prohlížení ve formátu PDF, normy není možno tisknout ani stahovat.
Databáze je přístupná pouze ve studovně speciálních fondů nebo v multimediální studovně.

EBSCOhost [Ebsco Publishing]

Loga MŠMT, EU a OP VaVpI

Multioborová databáze společnosti EBSCO Publishing Academic Search Complete obsahuje více naž 8 750 plnotextových periodik. Pokrývá např. tyto obory - biologie, fyzika, geologie, hudba, chemie, lingvistika, matematika, právo, psychologie, sociologie a mnoho dalších. Multioborová, multijazyková databáze Central & Eastern European Academic Source obsahuje plné texty časopisů vydávaných v zemích střední a východní Evropy (více než 400 titulů). Přístup do obou bází je realizovaný z projektu SCI-INFO: vědecké informační zdroje pro ČR (CZ.1.05/3.2.00/12.0230) spolufinancovaného z OP VaVpI.
Další databáze Business Source Complete indexuje odborná obchodní periodika bibliografického a plnotextového obsahu. K dispozici jsou také citace s možností vyhledávání pro více než 1 300 periodik. Přístup do databáze je zajištěn z programu MŠMT Informace - základ výzkumu. Konsorcium řídí Národní knihovna ČR.

Emerald (kolekce Social Sciences)

Tato kolekce e-knih vydavatelství Emerald obsahuje více než 240 titulů věnovaných společenským vědám (psychologie, politika, vzdělávání, sociologie atd.).

ProQuest

Loga MŠMT, EU a OP VaVpI

Kolekce ProQuest STM Package zahrnuje více než 6 600 plnotextových časopisů ve 4 hlavních kolekcích (Natural Science Collection, Technology Collection, Health and Medical Complete a Science Journals).
Přístup do ProQuest STM Package je realizovaný z projektu STMFull: plnotextové databáze pro výzkum a vývoj (CZ.1.05/3.2.00/12.0232) spolufinancovaného z OP VaVpI.

ScienceDirect [Elsevier Science]

Přístup k databázi časopisů nakladatelství Elsevier v programu ScienceDirect v angličtině. Zaměření databáze: věda, technika, medicína. Přístup do databáze je podporován programem MŠMT Informace - základ výzkumu. Konsorcium řídí Národní technická knihovna.

SpringerLink [Springer]

Přístup k elektronickým verzím více než 2 500 titulů odborných časopisů vydávaných nakladatelstvím Springer Verlag. Databáze pokrývá tyto obory: biologie, chemie, geologie, astronomie, medicína, životní prostředí, technika, právo, ekonomie. K dispozici jsou jednak bibliografické záznamy, ale i plné texty článků. Přístup do databáze je podporován programem MŠMT Informace - základ výzkumu. Konsorcium řídí Národní technická knihovna.

Web of Science [Thomson Reuters]

Multioborová citační databáze společnosti ISI Web of Science obsahuje bibliografické záznamy článků včetně abstraktů a citované reference z významných zahraničních periodik ze všech vědních oborů. Databáze Journal Citation Reports potom umožní uživatelům se seznámit s impakt faktory jednotlivých periodik.

Autor: Pavlína Szöke
Pošli e-mailem

Copyright © 2017 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě Tvorba www stránek Winternet
CCS 2.1  |  WCAG 1.0  |  Section 508  |  XHTML1.0

Fotografie poskytl Krajský úřad MSK. Autorem fotografií je Štefan Špic.